31 Ekim 2011 Pazartesi

Tasarımcı ve Ünlü 2 :Hülya Avşar & Melih Yazgan tasarımları

Hülya Avşar'ın  son günlerde Yetenek sizsiniz ,O ses Türkiye ve Pepsi reklamı ve sosyal medyada yer aldığı single kapak fotoğraflarında yer alan kıyafetleri merak ediliyor..
Bazı tasarımları beğenip yakıştırsam da bazılarının güzelim Hülya Avşar'ın yaşına pek gitmediğini düşünüyorum.. Peki bu elbise,bluz ve ceket,yelekler kimin tasarımı derseniz tasarımların hepsi  Melih Yazgan'a ait...

Peki kim bu Melih Yazgan ?


1979 İstanbul doğumlu genç tasarımcı Melih Yazgan, yaptığı çalışmalarıyla birçok başarı kazandı. İstanbul Üniversitesi’nde sanat tarihi eğitimi aldı.
1997 yılında moda hayatına başlayan Melih Yazgan Türkiye’deki birçok sanatçı ile çalışmaya başladı. Sahne kostümleri ve albüm imajlarında destek verdi. Bunun yanında televizyon ve tiyatro kostümlerinde  de başarılı işlere imzasını attı.
Bu çok yönlülüğü, tasarımcının değişik bakış açılarını bir araya getirmesini ve kumaşlardan yepyeni bir dünya yaratmasını sağladı.
Melih Yazgan, kendi kurduğu markasını Nişantaşı’ndaki ofisinde tanıttı. Özel tasarım kostümler dışında çalışan  ve modayı kendi çizgisiyle birleştiren kadınlara ulaşıyor.
2009 yılında gelinlik fuarına katılan Melih Yazgan tasarımlarına olan ilgiden ötürü gelinliklerini ayrı bir departman olarak ele almaya başladı. Yurtdışında gelinlik ve abiye kostümlerini satışa sundu.
Melih Yazgan, emin adımlarla inandığı yolda, sevgiyi işinin bir parçası haline getirerek yürüyor. Ve kendine özgü, kostümleri giyecek kişilerin duruşunu yansıtan çizgisi ile modanın sıkı takipçilerini büyülüyor.
Melih Yazgan Official Site :http://www.melihyazgan.com.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...