8 Aralık 2011 Perşembe

Kuzey Güney 13.bölüm Banu'nun Zeynep Erol takıları {yenilendi}
Kuzey Güney'in dün akşam yayınlanan 13.bölümünde Banu'nun holding sahnesinde taktığı takılar  takı tasarımcısı Zeynep Erol tasarımı..
Banu'nun yüzüğü  Ötesi koleksiyonundan , küpeleri yaşam çiçeği koleksiyonundan , hint bileziği ise kozmik dans koleksiyonuna ait.
Zeynep Erol'a ulaşmak için  mail adresi :Z.EROL@SUPERONLINE.COM..
Zeynep Erol'a Zeynep Erol Taki Tasarim Atiye Sokak Yuva Apt. 8/3  adresinden  ,  +90 212 236 46 68 telefon numarasından ulaşabilirsiniz...Zeynep Erol'un tasarımlarına bakmak için TIKLAZeynep Erol'u tanıyalım....

bioimage

1960 YILINDA İSTANBUL’DA DOĞDU. İSTANBUL ALMAN LİSESİ’NDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA, İSTANBUL ÜNİVERSİTE’Sİ ALMAN EDEBİYATI BÖLÜMÜNDE OKUDU, İSTANBUL’DA ÖZEL BİR OKULDA 6 YIL ALMANCA ÖĞRETMENLİĞİNİN ARDINDAN, 1989 YILINDA , KAPALIÇARŞI’DA İKİ YIL SÜRECEK, METAL TEKNİĞİ ÜZERİNE DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI.
1 YIL BOYUNCA MUM TEKNİĞİ ÇALIŞMALARINI AYŞE ÜNAYDIN ATELYESİNDE SÜRDÜRDÜ.

1996’DAN 2001 YILINA DEK ZEYNEP EROL ‘’DUYGULAR ARASINDA’’ (1997), ‘’DEĞİŞİM’’ (1998), ‘’IŞIK TEMASI’’ (1999), VE ‘’ÖZ’’ (2000) ADLI SERGİLERİNİ KENDİ GALERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ.
SOYUT FİKİR VE DUYGULARINI TAKIYA DÖKEN ZEYNEP EROL DAHA SONRA TEMALARINA UYGUN MEKANLARDA SERGİLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ . 2002 KAFES İÇİNDE YOLCULUK TOPKAPI SARAYINDA SERGİLEDİĞİ VE HAREM KADINLARININ KAFES İÇİNDE KALMIŞ DUYGULARINI İFADE ETTİĞİ AYNI ZAMANDA BU GÜNKÜ KADINLARIN DUYGULARIYLA DA PARALELLİK KURDUĞU İÇSEL BİR YOLCULUKTU. DAHA SONRA 2004 TOPHANE-İ AMİRE DE ZEYNEP EROL ‘’AŞK’I VE TAKIYI BEDENDE BULUŞTURDU. BU TAKILARIN YORUMU İLE İLK DEFA GİYİLEBİLEN TAKILAR YARATTI BEDEN TAKILARINI VE TAKI KAVRAMINI MODA ÖTESİNE TAŞIDI.
DUYGULARIN VE İFADENİN GÜCÜ TAKIDA BULUŞTU .
2006 AYA İRİNİ KLİSESİ’ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ‘’ YAŞAM ÇİÇEĞİ’’ ADLI SERGİSİNDE, BİZ İNSANLARIN ‘’KUTSAL GEOMETRİ’’ İÇİNDEKİ YAŞAM YOLCULUĞUNU SİMGELEŞTİRDİ VE ASLINDA KİM OLDUĞUMUZU BİZLERE TAKILARI VASITASI İLE YENİDEN HATIRLATMAK İSTEDİ.
2008 İ.T.Ü TAŞKIŞLA BİNASINDA ‘’KOZMİK DANS’’ SERGİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. EVRENİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE ÖZLERİN BİRLEŞMESİNİ TAKILARINDA SİMGELEŞTİRDİ.
2009 YILBAŞI ‘’SİMYA’’ ADLI KOLEKSİYONUNU KENDİ GALERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ ‘’TELKARİ’’ KÜLTÜRÜNÜ MODERNİZE EDİP BU GÜNE TAŞIDI.
2010 İLKBAHARINDA ‘’ KÜÇÜK TİBET’’ ADLI KOLEKSİYONUNDA BUDİZM FELSEFESİNE OLAN YATKINLIĞINI VE KENDİNE İNANCIN GÜCÜNÜ BUDİST SEMBOLLER VASITASI İLE TAKILARINA YANSITTI.
2010 YILBASI ‘’ÖTESİ’’ ADLI SON KOLEKSİYONUNDA ZEYNEP EROL ÖLÜM ,YAŞAM ,VE YENİDEN DOĞUŞ KAVRAMLARINI SORGULUYOR VE DUYGULARINI BU DÜŞÜNCEYLE HARMANLAYIP TAKILARINDA MADDELEŞTİRİYOR.

1 yorum:

  1. zeynep erol'un taklarının fiyatları hakkında bir bilginiz varmı?

    YanıtlaSil

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...