1 Şubat 2012 Çarşamba

SWAROVSKI MEME KANSERİ TEDAVİSİNE DESTEK VERDİĞİ PINK HOPE KAMPANYASININ GELİRİNİ TÜRKİYE MEME VAKFI’NA BAĞIŞLADI

15.000 Euro’luk destek Türkiye Meme Vakfı’nın (MEVA) “Arkadaşıma Anlatıyorum” Akran Eğitimi Projesine aktarılacak.
Dünyanın lider kesme kristal üreticisi Swarovski, Ekim ayında yürüttüğü Pink Hope projesinin 15.000 Euro’luk gelirini Türkiye Meme Vakfına (MEVA) bağışladı. 1895’teki kuruluşundan bu yana her zaman insani ve sosyal meselelere karşı hassasiyetini gösteren Swarovski 2000’lerin başından beri  kadınların en önemli endişelerinden biri olan Meme Kanseri Tedavisi’ne destek veriyor. Swarovski Pink Hope Koleksiyonu satışlarının %20’sini meme kanseri tedavisi desteği adına ve bu konuda farkındalık yaratacak programlara bağışlıyor.
Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Swarovski’nin Pink Hope kampanyasından gelen bağış tutarını dört yıldır kendilerinin desteği ile sürdürülen, “ Arkadaşıma Anlatıyorum” isimli meme sağlığı akaran eğitimi projesine aktaracak. “ Arkadaşıma Anlatıyorum” projesi Üsküdar Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Ayşe Turanlı liderliğinde,meme sağlığı ve meme kanserinde erken teşhisin önemi konularında farkındalık yaratmak amacıyla geliştirdiği bir sosyal sorumluluk eğitim projesidir. Akran Eğitimi modelinin kullanıldığı program, bilgi paylaşımı yöntemiyle büyük tehditlere karşı basit önlemlerin öğrenilmesini temel almaktadır.

Swarovski, meme kanseri farkındalık ve bilinçlendirme ayı olan Ekim’de, ilhamını zarafetten alan ve meme kanserine karşı mücadelenin sembolü olan kurdele şeklinde broş ve charm’ın da dahil olduğu Pink Hope koleksiyonunu satışa sunmuştu.

Validebağ Anadolu Meslek Lisesi «  Arkadaşıma Anlatıyorum” Meme Sağlığı Akran Eğitimi Projesi 


Üsküdar Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri öğretmenleri Ayşe TURANLI liderliğinde , meme sağlığı ve meme kanserinde erken teşhisin önemi konularında farkındalık yaratmak amacıyla bir sosyal sorumluluk eğitim projesi geliştirilmiştir. Akran Eğitimi modelinin kullanıldığı program, bilgi paylaşımı yöntemiyle büyük tehditlere karşı basit önlemlerin öğrenilmesini temel almaktadır.
Proje, paydaşı Türkiye Meme Vakfı (MEVA) desteği ile dört yıldır “Farkındayım Korkmuyorum - Arkadaşıma Anlatıyorum” sloganıyla Üsküdar İlçesinde uygulanmaktadır.
Koruyucu sağlık bilincinin gelişmesi ve meme sağlığının önemsenmesi ihtiyacını temel alan bu sağlık eğitimi projesi anket çalışmaları sonucunda, akran eğitimi modelinin son derece başarılı bir yöntem olduğu tespit edilmiştir. Proje, aynı zamanda, eğitici rolünü üstlenen sağlık meslek lisesi öğrencilerinin mesleki ve kişisel becerilerinin artırılmasında büyük rol oynamaktadır.
Projenin paydaşı MEVA, “Farkındayım Korkmuyorum” kampanyasının hedeflerine ulaşması için eğitim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. “Arkadaşıma Anlatıyorum” projesi kapsamında, Sağlık Meslek Liseleri kanalıyla, orta öğretimde okuyan 13-17 yaş arası 1 milyon 300 bin kıza erişerek, sağlık sistemi içinde önemli bir alan olan “Toplum Sağlığı” konusundaki çalışmalara ve sağlık personelinin eğitimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 
Vizyoner bir mucit olan Daniel Swarovski, 1895 senesinde kristal mücevher taşlarını kesmek ve parlatmak için daha yeni geliştirdiği makinesiyle birlikte Avusturya, Tyrol’daki Wattens kasabasına taşınmıştır. Moda dünyasında devrim yaratan bu başlangıç noktasından sonra Swarovski, moda, mücevher ve yakın zamanlarda da aydınlatma, mimari ve iç dekorasyon alanlarında kullanılan hassas-kesim kristal üretiminde dünya lideri konumuna ulaşmıştır. Bugün şirket hala dördüncü ve beşinci nesil aile üyeleri tarafından yönetilmekte olup dünya çapında yaklaşık 23.000 çalışana, 120’den fazla ülkede ofise ve 2010 yılındaki 2,06 milyar Euro ciroya ulaşmıştır. Swarovski’nin iki temel faaliyet alanı vardır: Birincisi, endüstriye komponent üretmek ve satmak, ikincisi de tasarım-temelli bitmiş ürünler yaratmaktır. Swarovski kristalleri, uluslararası tasarımın vazgeçilmez bir bileşeni haline gelmiştir. Şirket, 1965 senesinden beri gerçek ve imitasyon hassas-kesim yüksek kalitedeki ürünleriyle mücevher endüstrisine hizmet etmektedir. Swarovski’nin şirketin özündeki yaratıcılığı sergileyen, kendi markalarıyla pazara sunduğu, aksesuar, mücevher ve ev dekorasyon ürünleri, önemli tüm moda merkezindeki 1.900’den fazla perakende satış dükkanında satılmaktadır. Swarovski Crystal Society (SCS)’nin ünlü kristal heykellerine meraklı koleksiyoncularının dünyadaki üye sayısı 325.000’e yaklaşmıştır. Wattens’teki multimedya kristal müzesi Swarovski Kristallwelten, Swarovski’nin yenilik ve ilham dolu evreni şerefine 1995 senesinde açılmıştır.

Bilgi için:
Swarovski Kristal TİC. LTD. ŞTİ.                                
Didem Uslu                                         
PR,Event and Communication Manager
Phone: 0542 214 18 95                        
E-mail: didem.uslu@swarovski.com                                        
WWW.BRAND.SWAROVSKI.COM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...