7 Mart 2012 Çarşamba

Düzeltme:Lale Devri 61.bölüm Yeşim'in Adamo Kürkü

    Öncelikle Hepinizden  sizleri yanlış bilgilendirdiğim için özür diliyorum. Benim yanlış anlamam sonucu Yeşim'in giydiği petrol yeşili tonlarında kürk'ü Tuvanam yazmıştım.. Yeşim'in Kürkü ve dizide giyilen diğer tüm kürkler  ADAMO FUR tasarımı .. 

Adamo Fur Hakkında...


ADAMO FUR CO. kadın ve erkek kürk ve deri kıyafetleri ve aksesuarları alanında faaliyet göstermektedir. 1989 yılında Türkiye, İstanbul’da kurulmuştur. O zamandan beri çok başarılı ve sürekli gelişen bir firma olarak yoluna devam etmektedir; bu yoldaki adımları, bugün onu piyasanın en önemli ve hızlı gelişen şirketleri arasına yerleştirmiştir.
Kalite konusundaki kararlılığı ve mükemmeliyette...ki ısrarcılığı baştan beri yarattığı kimliğini pekiştirerek, zamanla ününü arttırmıştır. Bu ün yıllar geçtikçe ADAMO’yu, Türkiye sınırları dışına taşıyarak, uluslararası seviyeye getirmiştir.

El işçiliği
ADAMO’nun imzasını attığı koleksiyonlar günümüz kadını ve erkeği için hazır giyim ürünleri içermektedir. Özenle seçilmiş kürk ve deriler ham maddeyi oluşturmakta ve tüm ürünlerin kusursuz kalitesini garantilemektedir.
Hammadde kalitesi kürk üretiminde sonucu ortaya koyan en önemli noktadır. ADAMO Kanada’da NAFA’nın ihalelerine katılır. Kuzey Amerika’dan yüksek kalitede işlenmemiş kürk alır. Vizon, vaşak türleri ve samur gibi birçok çeşit gibi kullanır. Her yıl yarattığı koleksiyonları için bu yüksek kalitede kürkleri seçer ve kullanır. NAFA’nın ihalelerinde dünyanın her tarafından gelen alıcılar arasında meydana gelen sert çekişmeler sonucunda ADAMO, en iyi kalite deri partilerini (top lot) alır. Tanesinin değeri 2.000 Amerikan Doları’nın üzerinde olan bu derilere yapılan yatırım, ADAMO’nun müşterilerine karşı olan, en yüksek kalitede ürün sunma felsefesinin ve kararlılığının kanıtıdır. ADAMO bu yıl NAFA tarafından Milano’da BLACKNAFA Female Top Lot ürünleri için ve Moskova’da da BLACKNAFA Male ürünleri için ödüllendirilmiştir.
Deri ürünlerin büyük kısmı İtalya ve İspanya’dan ithal edilmektedir; bunun yanı sıra şirketin ihtiyacının bir kısmı ise Denizli’de faaliyet göstermekte olan, şirketin kendine ait, yüksek standartlı tabakhanesi tarafından karşılanmaktadır. 

Kreasyon
İmalatta mükemmeliyete de büyük önem verilmektedir. Şirket hep birlikte uyum içinde çalışan, tamamen uzman personeli, yaratıcı sanatçıları ve deneyimli teknisyenleri ile her türlü detaya önem vermekte, üretimin her evresine özel bir dikkat göstermekte ve sonucun rekabet edilemez kalitesini ortaya koymaktadır.
ADAMO’yu diğer rakip firmalardan gerçekten ayıran bir özellik varsa, bu da her yeni sezonun özellikleri doğrultusunda, yeni “trend”lere kulak vermesi ve koleksiyonlarının içeriğini ve stilini yeni “trend’’lere göre değiştiriyor olmasıdır.
Şirket moda gibi akıcı ve kısa süreli bir olaya hizmet vererek, her türlü değişikliğe ayak uydurmaya ve yarın ne giyileceğini bugünden tavsiye etmeye çalışmaktadır. ADAMO ile çalışan üç İtalyan modacı, yeni “trend”leri takip ve tahmin ederek ilham almakta ve herkesi hayran bırakacak ürünler tasarlamaktadırlar. Yeniçağın ruhunu canlandıran kıyafetler ve aksesuarlar modern erkekle modern kadının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Her türlü ihtiyacı karşılama hedefi ile koleksiyonunu yılda iki kez yenilenmesinin yanı sıra, ADAMO mevcut ürünlerine her gün yenilerini eklemektedir.

Satış Noktaları
ADAMO aylık ortalama 3.000 ile 3.500 parça arası ürün ortaya koymaktadır. Başka bir deyişle yılda yaklaşık 40.000 parça. Şirket İstanbul’da ilk mağazasını açarak yerli piyasaya girmiştir; daha sonra da, gücünün iki katı üzerine çıkarak Kapalıçarşı’da iki dükkan daha açmıştır. 
Perakende satıştaki hızlı ilerlemesi bugün de devam etmektedir. ADAMO İstanbul’un en pahalı mağazalarının bulunduğu, en şık semtlerinden biri olan Nişantaşı’nda tam bir “lüks mağaza” konseptindeki mağazasını açmıştır. ADAMO geçtiğimiz günlerde, son mağazasını Laleli semtinde açmıştır. 

Faaliyetler
Fakat ADAMO’nun faaliyetleri burada bitmemektedir. Şirket, aksine uluslararası piyasayı ele geçirmeyi hedeflemektedir. Ürünlerini toptan ve perakende olarak dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir. Kanada, ABD, İspanya, Monako, Japonya, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Almanya, Latviya, Lituanya, Fransa, Azerbaycan, Estonya, Suriye ve Portekiz üretilen ürünlerin büyük bir kısmının ihraç edildiği en büyük piyasalardır. 

Etkinlikler
Bütünüyle bilinçli bir profile sahip olan ADAMO, kürk ve deri piyasasının büyük ve gösterişli etkinliklerine katılmadan edemezdi. Bu nedenle Fur & Fashion Hong Kong Fair (Hong Kong) - Mifur (Milano) – Leshow (Moskova) – NY Fashion Exhibition (New York) ve IDF (İstanbul) gibi tüm büyük uluslararası fuarlara aktif olarak katılmaktadır.
Son olarak şunu söylemek gerekir; kurulduğu günden bu yana şirket, müşterileri ile olduğu kadar, tüm çalışma arkadaşları ve çözüm ortakları ile de uzun dönemli ve değerli ilişkiler hedeflemektedir. Ödün vermediği kalite prensiplerinde kararlı bir şekilde devam ederek ve eserlerinin stilini sürekli geliştirerek, daha da başarılı yarınlara doğru yürüyüşüne devam etmektedir.
İletişim:  ABDİ İPEKÇİ CADDESİ KAŞIKÇIOĞLU APT. 42/4


NİŞANTAŞI - İSTANBUL - TURKEYTELEFON :0212 240 80 78 begin_of_the_skype_highlighting            0212 240 80 78      end_of_the_skype_highlighting FAKS: 0212 240 80 79nisantasi@adamofur.com1 yorum:

  1. Arada öyle yanlışlıklar olabilir çok normal canım. Sonuçta kendi emeklerin ve araştırmalarınla bu hizmeti bizlere veriyorsun ve sen de bir insansın yani.Hiiiç önemli değil. Bak doğrusunu anında bulup yazmışsın bile.Sevgiyle kal.

    YanıtlaSil

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...