14 Mayıs 2012 Pazartesi

Fancynews:Lale Devri Stylist'i Özgür Mete ile Röportaj...


LALE DEVRİ OYUNCULARINI GİYDİRMEK KOLAY MI, YOKSA ÖZGÜR METE İÇİN ZORLUKLARI VAR MI?

Aslına bakarsanız yapılan her işin mutlakaki zorluğu vardır, kaldı ki bu projede misyonum bir hayli fazla, öncelikle ekrana iş yapıyorsunuz, bu demek oluyor ki karşınızda milyonlar var, ratingi çok yüksek bir diziden söz ediyoruz; Lale Devri tüm kitlelerce çok izlenen bir proje, dikkatle hareket ediyorum; izleyicinin kostümler açısından her hafta büyük bir beklenti içerisinde olduğunun bilincindeyim, aslına bakarsanız izleyici üzerinde bu bilinci ben oluşturdum; sürprizlerden, iddiadan ve farklılıktan hoşlanırım, genelde izleyici yayınlanacak bölümde neler olacağını sorgular, bana gelen tüm sorularsa yeni bölümde tasarımcıların koleksiyonlarından neler giydireceğim oluyor en çok, verdiğim yanıt ise "sürpriz" şeklinde. Dolayısı ile benim için asıl zorluk oyuncularımın ve karekterlerimin giyidirilmesi değil, her hafta izleyiciye görsel keyif sunmak.

Tabi iş sadece görsellikle kalmıyor, oyuncumun fizyolojik özelliklerini iyi bilmek, proporsyonuna en uygun tasarımları seçmek ve tabii ki tüm bunları göz önüne alırken de oynadığı karekterle kostümü bir bütün haline getirmek de yapılan işin kalitesine etki ediyor.

Açıkça dile getirmeliyim ki oyuncularımın fizyolojik özelliklerinin düzgün ve de güzel olmasından ötürü kendimi şanslı hissediyorum.

LALE DEVRİ'NDE EN ÇOK KİMİ SEVEREK GİYDİRİYORSUNUZ?

Sanırım Serenay'ı... Bildiğiniz gibi dizide cemiyet hayatına mensup genç ve hırslı bir kadını oynuyor, bu da demek oluyor ki, şık, elit ve de iddialı bir görünüm.

Kostümlerini seçerken bile heyecanlandığım anlar oluyor, gözümün önüne getirmeye çalışıyorum ekranda nasıl duracağını, Serenay'ın nasıl taşıyacağını.

Zaman zaman vakit buldukça çekimlerden bu heyecanı birlikte yaşadığımız anlar oluyor Serenay'la, provaları birlikte yapıyoruz tasarımcı dostlarımla, çok da keyif alıyoruz.

Bir de Hatice'nin ( Hatice Aslan ) hoşuma giden bir özelliği vardır; giydiği kostümün, kullandığım aksesuarların ekrana yansıtılması gerekli tüm detaylarını inceler ve sergiler.

Bacaklarını da çok beğenirim Hatice'nin, mini elbiseler seçmeye dikkat ederim.


LALE DEVRİ DİZİSİNDEKİ BAYAN KAREKTERLERİ, ERKEK BİR STİLİST OLARAK GİYDİRMENİN NE GİBİ AVANTAJ YA DA DEZAVANTAJLARI VAR?

Sanırım sahip olduğunuz zevkin ötesinde, bir disiplin çerçevesinde ilerlemek durumundasınız.

Karşılaşabileceğiniz dezavantajların en başında oyuncunuzun fizyolojik özelliklerindeki sizi zorlayan durumlar gelebilir; aşırı kilo, boy kısalığı, proporsyon bozukluğu v.b gibi ancak bu noktada aldığınız teknik eğitimin faydalarından yararlanıyorsunuz, benim Londan College Of Fashion'da aldığım temel prensiplerden biriydi "keşfetmek".

Keşfetmek gerekir bedenini oyuncunuzun ya da stilini oluşturduğunuz kişinin, bileceksiniz artı ve eksilerini, bu noktada dezavantajları avantaja çevirdiğiniz durumlar oluyor, işinizde iyiyseniz öyle illüzyonlar gerçekleştirirsiniz ki hayranlık uyandırırsınız.

Benim de uyguladığım bir dolu teknik var sizlerin ekran başında farketmediğiniz, bu da işimin bir parçası yani bir anlamda yarattığım illüzyon.

Bakmak değil görmeyi bileceksiniz, tabii bu da tanrının verdiği bir özellik, herkeslerden çok farklıdır benim gözüm, belki de böyle bir çevrede yetiştiğimdendir, ailede tekstilci, moda tasarımcısı, ressam, mimar gibi mesleklere mensup bireyler var.

Renkli ve ufku geniş bir ortamda büyümenin üzerimde oluşan etkilerinin avantajı diyebiliriz belki de buna.

LALE DEVRİ DİZİSİNDE BİR ÇOK GENÇ TÜRK TASARIMCININ TASARIMLARINA YER VERİYORSUNUZ, DİĞER DİZİLERDEN FARKLI OLARAK LALE DEVRİ SAYESİNDE HER HAFTA YENİ TASARIMCILAR İLE TANIŞIYORUZ. SİZİN BEĞENDİĞİNİZ TÜRK TASARIMCILAR KİMLER?

Haklısınız, neredeyse her hafta adını henüz duymadığınız tasarımcılar ile tanıştırıyorum sizi, öncelikle belirtmek durumunda olduğunu düşündüğüm bir konu var; moda tasarımı konusunda yolun çok çok başındayız, kat etmemiz gereken çok uzun bir süreç ve bir dolu yol var önümüzde, ne var ki beni çok umutlandıran bir durum genç nüfusa sahip bir toplum oluşumuz, yeni heyecanlar, yeni fikirler, yeni vizyonlar beni de çok heyecanlandırıyor, ötesinde de umutlandırıyor, iki yıl önce ve bugün arasında gözle görülür bir fark var; Galata'nın, Nişantaşı'nın her köşesinden, her sokağından tasarımcılar çarpıyor gözümüze, Türk tekstil modası diye bir algı oluşmaya başladı içimizde, moda haftaları, fuarları, organizasyonları düzenler olduk.

 Lale Devri bu konuda ekranın öncü projelerindendir, izleyici kitlesi üzerinde bir farkındalık yarattı; insanlar yıllanmış üç beş tasarımcı adı bilirken şimdi bir tasarım ülkesi olduğumuzun farkına vardırlar.

Şuan listeleyemeyeciğimiz kadar moda tasarımcısı dostum var koleksiyonlarını başarılı bulduğum; ilk aklıma gelenlerdendir Atıl Kutoğlu, benim için önemli olduğu kadar toplumumuz adına da ciddi bir misyona sahip sevgili Atıl, tasarımları dünyaca biliniyor; ciddi ve de göz ardı edilemeyecek bir başarı.

Bir de Selim Baklacı var; Türk modası adına dünya moda arenasında ilerleyen yıllarda adını duyuracak olan, yolun çok çok başında ancak gerçekten umut vaadediyor, hiçbirşey seçmesem koleksiyonundan, uğrar atölyesine askıları deşerim; tasarımları bende hayranlık uyandırıyor.

Tasarımlara ilham veren tüm tasarımcı dostlarımın beğendiğim detayları başkadır, kiminin dokuduğu kumaşlar, kiminin renk geçişleri, kiminin desenleri, kiminin fütüristik çizgileri, kısacası hepsi emek, zeka ve hissiyat ürünü, dile getiremediğim çok fazla beğendiğim isim var, hepsi dostum; aramızda farklı bir bağ var, hepsi çok saygı duyduğum kişiler.

DİZİDE GİYDİRDİĞİNİZ KIYAFETTEN DOLAYI PİŞMANLIK DUYDUĞUNUZ OLDU MU?

Bu konuda hatırladıkça sinirimden kahkahalarla güldüğüm bir anım var; birinci sezon çekimlerindeyiz, Yeşim Çınar'la evlenme hayalleri kuruyor, nikah için hazırlıklar yaparken  benim de kötü anım tam bu noktada başlıyor; Yeşim'e seçtiğim gelinlik 15.000 $'lık bir " Carolina Herrera " tasarımıydı, bölümün senaryosu geldi görünen herhangi bir sorun yok senaryoda, Yeşim'in gelinliğini seçtim, Serenay'ı provaya aldım, çekim günü sette tüm hazırlıklar yapıldı ve bölüm finali çekildi, kostüm devamlılığa girdi, değişmesi mümkün değil, bir sonraki bölümün senaryosu geldi ve okurken nefesim daraldı; Yeşim Çınar'ın Toprak'la evlendiğini öğrendiğinde ( bu sahneleri hatırlarsınız ) yalıdan ağlayarak koşar adım çıkıyor ve deniz kenarına gidiyor, müzik altında ağlaya ağlaya denize yürüyor kumsalda.

Yaşadığım stresi siz düşünün, gelinlik çok özel bir tasarım ve aynısından diktirmem mümkün değil ki zaten bunun için de zamanımız yoktu, denizin içerisinde gece karanlığında zifte bulandı, kirlendi ve çekim tamamlandı.

Ertesi gün asistanlarımla birlikte oturduk beyin fırtınası yapıyoruz, kuru temizlemeye göndermekten başka ne yapılabilir ki, dualar eşliğinde götürdüler gelinliği, bir hafta sonra eskisinden daha temiz teslim ettiler ancak o bir hafta sanırım bir yıl gibi geçti ben ve ekibim için.

Artık daha temkinliyiz, iki sezonda sanırım on'a yakın gelinlik giydik :)

PEKİ DİZİDE "BEN BUNU GİYMEM" YA DA " BU KIYAFETİ GİYMEK İSTİYORUM " DİYEN OLUYOR MU HİÇ?

Kimi zaman fikir ayrılıklarına düştüğümüz, farklı bakış açılarına sahip olduğumuz anlar oldu ve oluyor da; birlikte yol alıp ilerliyoruz bunun gibi durumlarda, kuvvetli bir iletişimimiz var, ilk başlarda çok zorlandığımız zamanlar yaşadık, sanırım oyuncularım da kendilerini bana tam anlamıyla teslim ettikten sonra aştık bunun gibi küçük detayları, hepimiz profesyoneliz, bunun da son derece bilincindeyiz, onlar da farkındalar işime son derece saygı duyduğumun, amacımız izleyicimize en'leri sunmak, yayımdan sonra bize gelen övgüler, beğeniler, rating başarımız, öyle ya da böyle doğrular adına savaş verdiğimizi, boş yere kürek çekmediğimizi gösteriyor bize.

Mutlu bir ekibiz, bu da haliyle başarımıza yansıyor.

AKSESUARLARI SEÇERKEN NEYE DİKKAT EDİYORSUNUZ?

Tabiiki de en başta karekterlerle olan uygunluğa, örneklemem gerekirse; İkbal Kayseri'nin en varlıklı ailelerinden birinin gelini, asla beyaz altın, gümüş ya da pırlanta takmaz, sarı altın, burma bilezikler, elmas küpeler, yüzükler, inci küpeler kullanır.

Çok beğeniliyor aksesuarları, sponsoru " Glam ", ürün yelpazesi çok başarılı bir firma.

Zümrüt'ün aksesuarları " Cem Lokmanhekim " ve " İnci Denizel " imzasını taşır, daha otoriter, daha gösterişli, gücü simgeleyen niteliktedir o'nda kullandığım objeler.

Pırlanta yüzükler, küpeler, renkli taşlar, zaman zaman iri bileklikler, kolyeler kullanırım kostümün modeline göre.

Reyhan'da tercihim klasiktir mesela, sallantılı küpeler takmaz, kolye takmaz, pırlanta aksesuarlar kullanırım genelde, en sık kullandığım aksesuarı tektaş küpedir.

Toprak'ta ise gümüş kullanırım, çok fazla aksesuar kullanan bir karekter değil Toprak, hikayenin gerektirdiği şekilde sabit aksesuarlarını kullanırım o'nda.

En çok sorulan sorulardan biri Yeşim'in sponsoru; Yeşim'in aksesuarları için " Swarovski " ile özel bir çalışmamız var, genel olarak Yeşim'in kostümleri gösterişli olduğu için aksesuarlarını tamamlayıcı nitelikli kullanıyorum, Yeşim'de tonsürton olanları severim, aksesuarlarının kostümleriyle uyumluluğuna dikkat ederim.

Çantalar genelde " Casshımı " imzasını taşıyor ama arada " Louis Vuitton ", " Chanel ", " Hermes " gibi markaların beğendiğim parçalarına da yer veririm.

Yeşim ve Zümrüt'ün güneş gözlüklerinde " Emilio Pucci ", "Calvin Klein", "Lacoste", "Valentino", "Fendi", "Tom Ford" öncelik verdiğim markalar.

Ayakkabı da ise beğendiğim ve sıklıkla kullandığım tasarımcılar " Pınar Arkun " ve de " Sertaç Delibaş ".

BİR DE DİZİDE ÖNE ÇIKAN SERENAY SARIKAYA'NIN CANLANDIRDIĞI YEŞİM KAREKTERİ VAR. HER GİYDİĞİ ÇOK MERAK EDİLİYOR, BUNDA ŞÜHESİZ ÖZGÜR METE'NİN ROLÜ ÇOK BÜYÜK, AYNI ZAMANDA " FANCYSWORLD " TAKİPÇİLERİNİN OYLARIYLA DİZİLERDEKİ EN STİL SAHİBİ KADIN OYUNCU SEÇİLDİ. YEŞİM'İN KOSTÜMLERİNİ SEÇERKEN HANGİ DETAYLARA DİKKAT EDİYORSUNUZ, YEŞİM'İN STİLİNİ NASIL TANIMLARSINIZ?

Öncelikle sitenizde gerçekleştirmiş olduğunuz ankete oy veren binlerce kişi başta olmak üzere iki sezondur her hafta ekranları başında bizi izleyen tüm izleyicilerimize teşekkür etmek istiyorum.

Ekranda zor bir misyonum var, ana temellerinden biri kostüm olan başarılı bir projenin bir parçası olmak ve her hafta milyonlarca izleyiciye iyi bir görsellik sunmak inanın çok zor.

Bu işin bir aritmatiği var herşeyden önce; bedenler, modeller, kalıplar ve ölçülerle çıkıyorsunuz yola, her tasarım, her kalıp, her bedene uyacak gibi bir kaide yok, üstelikte bir bölümü birkaç günde çektiğimizi ve kısıtlı zamanlarda hareket ettiğimizi düşünürsek, tüm bunlar birtakım hesaplamalar gerektiriyor; hava şartları, çekeceğimiz mekanlar, oynanacak sahneler, hangi oyuncuların karşı karşıya geldikleri ve kostüm renklerinin çakışmaması, mekanlar ile kostüm renklerinin kontrast düşmesi v.b gibi çok fazla detayı göz önünde bulundurmak zorundasınız.

İşim, senaryo elime ulaşır ulaşmaz okurken sahneleri canlandırmakla başlıyor, hikayeyi, karekterin duygu durumuna göre ortaya ne çıkarabilirim diye kurgulandırıyorum zihnimde ve sonra iş tasarımcıların atölyelerini, showroomlarını, lookbook'larını arşınlamakla geçiyor.

Zaten neredeyse tüm koleksiyonlarını ezbere bildiğim için tasarımcıların, hangi adrese gitmem gerektiğinin tahlilini de rahatlıkla yapabiliyorum.

Yeşim'de ise en çok dikkat ettiğim nokta görgüsü, son derece görgülü genç bir kadın ve tabii anne.

Hırslı bir kadın ve hayattaki önceliği Çınar, o'na duyduğu aşk, elde edebilmek için de son derece idealist, varlıklı ve cemiyette bilinen bir ailede yetişmiş, yurt dışında eğitim almış olması gibi hayatına dair detaylar da o'nun stilindeki çizginin yansımaları.

Kimi zaman dekoltelerinde aşırıya kaçtığım zamanlar oluyor, bunu bilinçli yapıyorum çünkü misyonum güzel birşeyler sunarken izleyiciye yol da gösterebilmek.

Bir anlamda ekspozisyon yapıyorum da denebilir buna; dekolte giyeceklerse ne şekilde giymeleri gerektiğini, renkleri nasıl birlikte kombin edebileceklerini, nasıl elegan ve şık olunabileceğini anlatmaya çalışıyorum.

Yeşim'in bu sezon gardrobunda son derece bilinçli seçilmiş, günün herhangi bir saatinde herhangi bir mekan ya da davette giyilebilir, rahat, renkli, ve fütürist parçalar var.

Mini şortlar, elbiseler, yaka düğmeleri kapalı mintanlar, göğüs ve bacak dekolteleri, floral desenler, neon renkler yer alıyor.

Karşınızda yaşamdan etkileşimleriyle son derece stilize olmuş bir kadın var.

DİZİ BAŞLARKEN YEŞİM'İN STİLİNİ OLUŞTURMAKTA SERENAY SARIKAYA'NIN FİZİĞİ ETKİLİ OLDU MU? YEŞİM'İ BAŞKA BİRİ CANLANDIRSAYDI YİNE AYNI TARZ GİYDİRİR MİYDİNİZ?

Cast seçimleri hakkında herhangi bir bilgim yok doğruyu söylemem gerekirse, yapımcımız Şükrü Avşar beyefendi mutlakaki yazılan karekter için önüne bir liste almıştır diye düşünüyorum, gördüğümüz kadarıyla da her açıdan en doğru kişinin Serenay olduğunu düşündüğü içindir Yeşim'i Serenay'ın canlandırıyor olması.

Yeşim'in stilinin tam anlamıyla bu sezon oturduğunu söyleyebilirim, her kostümünü yönetmenimle paylaşırım, neticede görsellik zevk işi, benim düşündüğüm yönetmenim için çok farklı olabilir ya da tam tersi.

Aslına bakarsam hiçbir zaman varsayımlar üzerinden konuşmam ya da hareket etmem, bunu ancak yaşadığımda görebilirim fakat bir gerçek var ki Yeşim'i karekter itibariyle Serenay yerine bir başkası canlandırıyor olsaydı da fizyolojik özellikleri sanırım yine bu normlarda olurdu.

DİZİNİN İZLEYİCİLERİ KOSTÜMLERİ NE KADAR TAKİP EDİYOR? İZLEYİCİLER OYUNCULARIN ÜZERLERİNDE GÖRDÜKLERİ TASARIMLARI GİDİP SATIN ALIYORLAR MI?

İşte beni en çok mutlu eden durumlardan biri de bu.

Ancak yaşayarak görebilirsiniz bu durumu, Lale Devri ile kadınlar üzerinde müthiş bir etki yarattık, bu sadece benim başarım değil, olması da imkansız.

Zaten başarının da tek başına kişiye ait olduğunu düşünemiyorum bu tür projelerde, tasarımcı dostlarımın, oyuncularımın, yönetmenimin, açıkçası bu projede yer alan herkesin ortak başarısıdır dizinin çok fazla izleniyor olması.

Belki bu duruma inanmak zor gelebilir ancak, dizi yayında iken başlıyor sms ve telefonlar gelmeye, ertesi günü ve hafta içerisindeki geri dönüşü söylememe gerek yok sanırım.

Fox Tv'ye, Avşar Film'e, bana, oyuncularıma, hepimize fazlasıyla bildirimlerde bulunuluyor.

Şuan sezon finali yani 78. bölümü çekiyoruz, gerçekten sayısını bilmiyorum ama nereden baksanız binden fazla kombin hazırladım, ve açıkça söyleyebilirim ki size, İkbal'den Reyhan'a, Çınar'dan Yeşim'e giydirdiğim neredeyse her kostüm satılıyor, hatta tasarımcıların koleksiyonlarından olan parçalar üzerine sipariş alıyorlar.

Bu durum tüm tasarımcı dostlarım olmakla birlikte, sponsorlarım dahil beni de son derece mutlu ediyor.

ÖZGÜR METE'DEN STİL SAHİBİ OLMANIN TÜYOLARINI İSTESEM?

Bu konuda söyleyebileceğim çok fazla şey yok aslında, neden derseniz, yetiştiğiniz ortam, ailenizden aldığınız ahlak, eğitiminiz, görgünüz, mesleğiniz, hayata bakışınız, vizyonunuz v.b gibi bir çok detay zaman içerisinde stilinizin ortaya çıkmasına sebep olur.

Gusto ve mottonuz stilinizi oluşturur, yediğiniz yemekler, evinizin dekorasyonu, katıldığınız kültürel etkinlikler gibi bir çok detay sizi stil sahibi yapar.

Tabi bir de şu durum var ki stil sahibi olmanız için para asla yeterli değildir en çok da görgüye ihtiyacınız var.

BİZ BAYANLARA VERECEK BİRKAÇ STİL TÜYONUZ VAR MI?

Elbette ki var hem de bir hayli fazla ancak bunun için bayanların bana ulaşmaları gerekiyor çünkü stil kişiye özeldir, genel geçer kurallar üzerinden yol göstermek hem zordur hem de doğru bir yol gösterici değildir.

2012 YAZ SEZONU İÇİN " FANCYSWORLD " TAKİPÇİLERİNE NE GİBİ TAVSİYELER VEREBİLİRSİNİZ?

Renge bulanın!

Yaşadığımız hayatı anlamlı kılan hiç kuşkusuz doğanın bize sunduğu renk paleti.

Çünkü üzerimize giymek istediğimiz renkler ruhumuzu yansıtır, iç dünyamızın dışa vurumudur.

Yaz günlerinde özellikle siyahtan uzak durun, ben hiç anlam veremem yaz düğünlerine ve resmi olmayan özel davetlere bayanların siyah giymelerine; yas tutar gibi.

Her ruhun, her bedenin renkleri vardır.

Bedeninizi keşfedin, size en iyi nelerin yakışıp yakışmadığının tahlilini yapın, her gün ayna karşısındasınız, biraz da kendinize farklı bir gözle bakın.

MALUM MEZUNİYET BALOLARI YAKLAŞIYOR, 2012 YAZINDA BU YIL GENÇ KIZLAR SİZCE HANGİ RENK VE MODELLERİ TERCİH ETMELİLER?

Öncelikle tüm genç bayanlara bir önerim var; lütfen yaşlarını yaşasınlar.

Kaçınmaları gereken unsurların başında geliyor aşırı saç modelleri ve makyajları.

Ben rahatsız oluyorum mezuniyet balolarında pullu, payetli, stras taşlı elbiseler görmekten, nerede ne giyilmesi gerektiğini analiz etmek gerekir.

Mezuniyet balolarını düşünün, genç güzel bayanlar ve genç yakışıklı beyler, kim ister aynada kendini assolist gibi görmek ama maalesef aşırıya kaçılan durumlar olabiliyor.

Doğru yönlendirmelerde bulunmak gerekir, her zaman yumuşak, pastel renkleri tercih etsinler; tabiiki de ten renkleriyle uyumlu olanları.

Kabarık, gösterişli modellerden uzak dursunlar, aksine adım attıkça arkalarından iz bırakacak, uçuşacak gramajı hafif kumaşlar seçsinler, ipek, şifon gibi.

Dekoltelerine dikkat etsinler, aynı anda vücudun farklı bölgelerini ortaya sermek rahatsız edici olabiliyor, hatta kimi zaman gizemli olmak, vücut hatlarını gizlemek daha anlamlıdır.

Bir de kullanacakları aksesuarlar var, ben genelde çanta ve ayakkabılarının seçtikleri elbise kumaşından olmasını tercih ediyorum müşterilerimi yönlendirirken, bütün bir gece ayakta durup, dans edecekleri için son derece kaliteli malzemeden yaptırmalılar papuçlarını, çanta seçimlerinde de asla sap kullanmamalırını öneriyorum, elde taşınan portföy çantalar sizi her zaman daha zarif kılar.

Son olarak da aksesuar seçimi var, bijuteriden uzak dursunlar; hiç hoş olmayan bir görüntü çıkıyor ortaya, mutlakaki orijinal mücevher kullanmak gibi bir imkanları olmayabilir ama yarı değerli taşlarla yapılmış ince işçiliği olanlar var, kesinlikle tercih edebilirler, modeli söz konusu olduğunda ise, tek taş ya da inci küpeler, zarif bileklikler ya da ışıltısı olan sade bir yüzük kesinlikle tamamlayıcı olacaktır şıklıklarını.

ÖZGÜR METE'DEN NASIL DANIŞMANLIK HİZMETİ ALABİLİRİZ?

Beni www.ozgurmete.com web sitemden takip edebilirler. Mail adresim ise

ozgur@ozgurmete.com, sormak istedikleri tüm soruları vaktim olduğunca cevaplandırıyorum zaten hali hazırda.

Bir de İzmir Alsancakta kişiye özel tasarımlar hazırladığımız bir moda evimiz var, günlük giyimden, gelinliğe, haute couture tasarımlara kadar geniş seçenek sunuyoruz müşterilerimize.

Ve son olarak da beni moda dünyasında yer aldığım tüm projelerden takip edebilirler.

SORULARIMA VERMİŞ OLDUĞUNUZ CEVAPLARDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM.

Ben çok teşekkür ediyorum.

Herkese sevgiler, mutlu olsunlar.


6 yorum:

 1. canım ellerine sağlık süper bir röportaj olmuş :) hele herrera gelinlik kısmında aynı stresi ben bile hissettim. birde o kurutemizleme şirketinin adını verseydi keşke :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler pelincim :) Sabırla ve içtenlikle cevapladığı için Özgür Mete'ye teşekkür ederim :) Herrera gelinlik olayında aynı stres her okuyanı sarmıştır diye düşünüyorum..

  YanıtlaSil
 3. Ben de keyifle okudum gerçekten. Ne doğru şeyler demiş. Genel stil bilgisi vermemiş. Herkesin tarzı farklıdır. Yaşam şekliyle ilişkilidir insanın stili, tarzı bence de:)) Ayrıca Alsancak'ta da hizmet veriyor olmasını öğrenmem benim için iyi oldu gün gelir lazım olur:) Eline sağlık Meliscim.

  YanıtlaSil
 4. Lale Devri'ni izleyemiyorum fakat styling çok başarılı diye duydum...Söyleşi çok keyifli geçmiş zevkle okudum..Memnun ettin bizi:)

  Sevgilerimle

  www.zuhalvarol.com

  YanıtlaSil
 5. En iyisini yapıyor bravo bazı dizilerdeki gibi bu moda bu trend diyerek karakteri alakasız hallere büründürmüyor.Bazen dizilerde öyle kıyafetler öyle kombinler görüyoruz ki ne oyuncunun fiziği ne de oyunculuğu diziyi kurtaramıyor.Lale Devri'nde ise Özgür Mete YEŞİM karakterini öyle bir giydiriyor ki hem Serenay'a yakışıyor hem ruh haline uygun.Ve çok değişik normalde dizilerde ilk izleyişte ya kıyafetlere dikkat edilir ya da oyunculuğa.Yeşim karakterini izlerken bir yandan Serenay'a bir yandan Özgür'e övgüler yağdırıyoruz.Ailecek :)

  YanıtlaSil
 6. lale devri giysileri cuk oturmuş, özgür metede belliki işini iyi biiyor. tüm ailesinin tekstille ilgili olduğunu duydum. aslında zorda kaldıklarında özgür meteye rol bile verebilrler, resmen yakışıklı..

  YanıtlaSil

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...