24 Temmuz 2012 Salı

5 Tasarımcı 5 soru Vol.2 - Zümrüt Elif Koçyiğit-


2)Zümrüt Elif Kaçyiğit


1-Kendinizden bahseder misiniz?
    1982İstanbul doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olduktan sonra İK alanında çalışmaya başladım. Yaklaşık 2 sene sonra sorgulamaya başladığım hayatım beni sanatsal bir patlamaya yöneltti. Üniversiteye başlayana kadar yaptığım gibi, uzun bir aradan sonra tekrar resim yapmaya, çizmeye, kesmeye, biçmeye ve yazmaya başladım. Yeni bir kariyer planlaması yaparak çocukluğumdan beri ilgi duyduğum moda tasarımına İstanbul Moda Akademisi’nde 2 yıllık Moda Tasarımı eğitimiyle adım attım. İpekyol Machka’da staj yaptım, Londra’da İMA ve LCF işbirliği ile programlanan Leonardo da Vinci projesine seçilen 6 öğrenciden biri olarak katıldım, İstanbul Moda Akademisi mezuniyet projem ile İstanbul Fashion Week’te (Ağustos 2010) defileye katılmak üzere sektörün önde gelen isimlerinin oluşturduğu jüri tarafından seçilen 11 öğrenciden biri oldum, AB-Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu Kültür Köprüleri Programı çerçevesinde 8 üniversitenin moda ve tasarım bölümlerinden 16 öğrencinin katıldığı yarışmada, Atıl Kutoğlu, Emel Paton, Arzu Ordoubadi ’den oluşan jüri tarafından finalist seçildim. Halen Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde Yüksek Lisans tezimi yazıyorum. Aynı zamanda Galata Building ve Akmerkez Fashion Pop-Up Store’da SS 2012 koleksiyonumu modaseverlerle buluşturuyor ve hayallerimin peşinden gitmenin mutluluğunu yaşıyorum.

2-Stilinizi 3 kelime ile ifade eder misiniz?
Rahat, Maskülen-Feminen, Hafif Retro

3-Ekrandaki en stil sahibi dizi karakteri sizce kim?
Lale Devri’ndeki Yeşim ve Yalan Dünya’daki Açılay


4-En sevdiğiniz 3 tasarımcı ?
;       Bora Aksu, Stella McCartney, Miu Miu

5-Fancysworld.net takipçilerine verebileceğiniz stil önerileri nelerdir.?

    Farklıbir tarz yaratmak ve şık olmak isterken “rahat”lığı atlamayalım. Eğer giyindiğinin içinde rahat değilsen ve rahat hissetmiyorsan; ne o stil sana göre ne de sen o stile göresin !

5 Tasarımcı 5 soru Vol.1 - Burçe Bekrek-

1) Burçe Bekrek

1-Kendinizden bahseder misiniz?
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü’nden dereceyle mezun olduktan sonra İtalya’da İmaj Danışmanlığı üzerine eğitim aldım ve Fashion Styling Masterı yaptığım Istituto Marangoni’yi derece ile bitirdim. İtalya macerasi esnasinda D&G ve Dsquared2 gibi markalarla prolerde çalıştım. 2008 yılında Fashion TV Moda Ödüllerinde en iyi gelecek vaad eden moda tasarımcısı ödülünü aldım. Akademik kariyerime halen devam ediyorum. 4 senedir Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nde moda editörlüğü dersleri verirken bir yandan da aile şirketimiz olan Burçe Tekstil için concept&trend danışmanlığı yapıyorum. Aynı zamanda 2010'dan bu yana kendi markam Burçe Bekrek için tasarlamaya ve hayal kurmaya devam ediyorum.

2-Stilinizi 3 kelime ile ifade eder misiniz?
Minimal, multifonksiyonel, sofistike

3-Ekrandaki en stil sahibi dizi karakteri sizce kim?

Tv izlemedegim icin dizileri de takip edemiyorum. Ama stil sahibi buldugum Hande Ataizi var. Yalin ve sofistike bir şıklığı var.


4-En sevdiğiniz 3 tasarımcı ?
Phoebe Philo, Riccardo Tisci, Guillaume Henry

5-Fancysworld.net takipçilerine verebileceğiniz stil önerileri nelerdir.?

Özgür ve özgün olun. Kısacası kendiniz olun!

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Bally’den Pinterest takipçilerine özel yarışma başladı!


  

1 ay sürecek yarışma kapsamında Bally Pinterest takipçileri, www.bally.com’dan seçecekleri favori ürünlerini (en fazla 3 ürün) Bally’nin Pinterest hesabında açılan “What’s in your suitcase” (Bavulunda ne var?) isimli board’da paylaşacaklar. Ayın sonunda 1 şanslı Bally takipçisi Bally kanvas el çantasının sahibi olacak.
Hemen Bally’yi Pinterest’te takibe alın ve bu yarışmayı kaçırmayın!

Yarışma tarih aralığı: 23 Temmuz – 21 Ağustos

Bunlarada bir göz attın:):)

Related Posts with Thumbnails

Birde bunlara bak:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...